Sompo Japan Sigorta

 

Şirketimiz, Finans Sigorta adıyla 6 Mayıs 2002 tarihinde sigorta sektöründe standartları yükseltmek hedefiyle yola çıktı. 2006 yılı içerisinde Fiba Grubu iştiraklerinden Finansbank'ın hisselerinin NBG Grubu'na satılması nedeniyle 1.11.2007 tarihinden itibaren kurucusu olan Fiba Holding'in adını alarak, "Fiba Sigorta A.Ş." adı ile faaliyetlerine devam etti.
 
 15.06.2010 tarihinde Fiba Holding ile Japon sigorta sektörünün en eski ve lider şirketlerinden Sompo Japon Insurance Inc. arasında Fiba Sigorta hisselerinin devrine ilişkin sözleşme imzalandı. Hukuki işlemlerin tamamlanmasının ardından 02.11.2010 tarihinde Fiba Sigorta hisseleri Sompo Japon Insurance Inc.'e devredilmiştir.
 
 28.02.2011 tarihinde ise Fiba Sigorta'nın ünvanı Sompo Japan Sigorta A.Ş. olarak değişmiştir. Bu tarihten itibaren dünyanın 4. büyük sigorta pazarı olan Japon sigorta sektörünün lider şirketlerinden Sompo Japan'ın gücünü ve desteğini de arkasına alarak yoluna emin adımlarla devam etmektedir.
 

Değerlerimiz
 

  Ulaşılabilir
  Acentesinden, Genel Müdürüne kadar Sompo Japan Sigorta’nın her ferdine her zaman ulaşmak mümkündür.

  Demokratik
  Her Sompo Japan Sigorta'lı özgürce düşünür, düşüncesini ve varsa eleştirisini özgürce ifade eder.

  Yenilikçi
  Sompo Japan Sigorta’nın her ferdi daima yenilikçiliğe inanır, olumlu anlamda farklı olmayı ve kendisini aşma çabasını bir hayat felsefi olarak benimser.

  Katılımcı Yapı
  Her Sompo Japan Sigortalı, gerekli hallerde karar mekanizmasına yapıcı katkı sağlar. Alınan kararlara koşulsuz uyar.

  Güvenilir
  Sompo Japan Sigorta'lı, ilişkilerinde açık ve şeffaftır. Düşündüğünü söyler, çünkü bilir ki, açıklık ve şeffaflığın olmadığı yerde güven olmaz. Güvenin olmadığı yerde huzur, huzurun olmadığı yerde başarı olmaz.

  Rekabetçi
  Sompo Japan Sigorta’lı daha iyiyi, daha faydalıyı, daha karlıyı yaratmak ve standartları yükseltmek için daima kendisiyle bile rekabet halindedir.

  Adaletli
  Sompo Japan Sigorta üretkenliğe inanır. Müşterilerine, acentelerine ve çalışanlarına fayda yaratmayı hedefler. Yaratılan faydanın adil bölüşümü esastır. Her bir fert, yarattığı fayda oranında ayrıcalık sağlar. Ürettiği oranda ayrıcalık bekler.


  Biz Sompo Japan Sigortalılar,
  “Sompo Japan Sigorta Değerleri” ni kendi değerlerimiz olarak benimser, birbirimizle ve müşterimizle olan ilişkilerimizde bu ilkelerin çizdiği sınırların dışına çıkmamayı taahhüt ederiz.

 

Copyright © 2008 Bizbize Sigorta ve Aracılık HizmetleriDiyalog Interaktif Medya Hizmetleri