İŞSİZLİKTE KREDİ KARTI BORCUNU DÜŞÜNMEYE SON - 2017-10-14 01:41:03

 

İŞSİZLİKTE KREDİ KARTI BORCUNU DÜŞÜNMEYE SON

Kredi kartları artık günlük hayatlarımızda bizler için oldukça önemli. Özellikle içerisinde bulunduğumuz dijital çağ bizleri hiç olmadığı kadar kredi kartı kullanımına yönlendiriyor. Dijital ortamda beğendiğimiz bir ürünü, eşyayı, hatta bir tatil paketini bile kredi kartımızla anında satın alabiliyoruz. Üstelik kredi kartları artık o kadar çok avantajlar sağlıyor ki satın aldığımız herhangi bir ürünü uzun vadelerde ödeyebiliyor, istersek ödemesini birkaç ay ileriki bir tarihe aktarabiliyoruz. Peki, bizlere bu kadar avantajlar sunan kredi kartlarının ödemelerini yaptığımız gelirimizde bir problem çıkarsa, istenmedik bir senaryo gerçekleşip işsiz ya da çalışamaz duruma gelirsek o zaman ödemeler ne olacak?

Piyasalar oldukça hareketli, her an istenmedik bir işsizlik durumu ile karşı karşıya kalmamız söz konusu olabilir. Türkiye’de işsizlik oranı, yüzde 11,7 seviyesinde gerçekleşti. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 619 bin kişi artarak 3 milyon 642 bin kişi oldu. Hayatta ne olacağı belli olmaz. Birgün her birimiz işsiz kalabiliriz. Kredi kartı harcamalarımız ise o zaman çekilecek zorluğu belki de 2-3 kat artıracak.

Borcunuzun yalnızca %1’i kadar aylık prim ödeniyor

Birçok sigorta şirketi ‘Kredi Kartı Sigortaları’ ile beklenmedik bir durum sonucu ekonomik zorluklar söz konusu olduğunda, işsizlik durumunda, siz yeni bir iş buluncaya ya da işinizin başına dönünceye kadar geçecek sürede kredi kartı borçlarınızın ödenmesine destek oluyor. Peki, nedir bu ‘Kredi Kartı Sigortaları’, sizlere ne gibi avantajlar sağlar, poliçe neleri kapsar?

‘Kredi Ka rtı Sigortaları’ ile kredi kartı borcunuzun yalnızca yüzde 1’i kadar aylık prim ödeyerek, işsiz kalmanız durumunda tüm kredi kartı borcunuzun ödenmesini sağlayabilirsiniz. Her ay  gelen ekstre harcamanıza göre teminatınız belirlenir ve siz sadece kartınızı kullandığınız kadar sigortalı olursunuz. Yani kredi kartı borcunuz varsa sigortalısınız demektir. Kredi kartı harcamanız yoksa prim ödemezsiniz.

İşsizlikten sağlık problemlerine kadar geniş teminatlar

Sigortanın içerdiği teminatlara bakılacak olursa, yaşam kaybı, kaza sonucu daimi maluliyet, hastalık sonucu tam ve daimi maluliyet, geçici maluliyet, kaza sonucu tedavi masrafları, bordrolu çalışanlar için işsizlik, serbest meslek sahipleri için kaza veya hastalık sonucu gündelik hastane tazminatı teminatlarını içeriyor.

 

İşsizlik teminatı; bir işyerinde çalışırken; çalışma istek, yetenek, sağlık ve yeterliliğinde olmasına rağmen, herhangi bir kasıt ve kusuru olmaksızın işini kaybeden kişilerin işsiz kalmaları nedeniyle uğradıkları gelir kaybını güvence altına alıyor. İşsizlik teminatından yararlanacak bordrolu sigortalıların, hasar anında aynı işyerinde 180 gün boyunca aralıksız çalışmış ve özel sektör bordrolu çalışanı olması gerekiyor. İşsizlik teminatından yararlananlar gündelik hastane teminatından yararlanamıyorlar.

Gündelik hastane teminatı; bir hastalık veya kaza sonucunda, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tam teşekküllü bir hastanede en az yedi gün yatılması durumunda oluşacak gelir kaybını karşılayan, serbest meslek sahiplerinin yararlanabileceği bir teminat olma özelliği taşıyor.

http://www.sigortamedya.com.tr/issizlikte-kredi-karti-borcunu-dusunmeye-son/

 

 

[ Geri ]

Copyright © 2008 Bizbize Sigorta ve Aracılık HizmetleriDiyalog Interaktif Medya Hizmetleri